Kaip pasirinkti tinkamus metalo miltelius gamybos poreikiams

Metalo milteliai dėl savo universalumo ir patogumo naudoti tapo pagrindine žaliava daugelyje gamybos pramonės šakų. Jie naudojami įvairiose srityse, pavyzdžiui, 3D spausdinimui, miltelinei metalurgijai ir paviršiaus dangoms. Norint pasiekti pageidaujamas galutinio gaminio mechanines ir fizines savybes, labai svarbu pasirinkti tinkamus metalo miltelius. Šiame straipsnyje aptarsime keletą pagrindinių veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis metalo miltelius gamybos reikmėms. daugiau www.widerangemetals.com svetainėje.

Medžiagų savybės

Galutinio gaminio mechaninės ir fizikinės savybės labai priklauso nuo naudojamų metalo miltelių medžiagos savybių. Šios savybės apima tankį, lydymosi temperatūrą, šiluminį laidumą, elektrinį laidumą ir atsparumą korozijai. Pavyzdžiui, jei galutiniam gaminiui reikalingas didelis šilumos laidumas, reikėtų naudoti vario arba aliuminio miltelius. Kita vertus, jei svarbus atsparumas korozijai, geriau rinktis nerūdijančiojo plieno arba titano miltelius. Todėl, prieš pasirenkant metalo miltelius, labai svarbu nustatyti pageidaujamas galutinio gaminio medžiagos savybes.

Dalelių dydžio pasiskirstymas

Metalo miltelių dalelių dydžio pasiskirstymas turi įtakos miltelių tekamumui, pakuotės tankiui ir paviršiaus plotui. Dydžio pasiskirstymas taip pat daro įtaką sukepinimo elgsenai ir galutinio gaminio mechaninėms savybėms. Smulkūs milteliai su siauru dydžių pasiskirstymu lemia geresnį pakuotės tankį ir didesnį stiprumą, tačiau juos sunkiau apdoroti ir jie linkę aglomeruotis. Todėl labai svarbu parinkti tinkamą dalelių dydžio pasiskirstymą, atsižvelgiant į numatomą taikymą.

Miltelių morfologija

Metalo miltelių morfologija yra dar vienas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis metalo miltelius. Morfologija reiškia miltelių dalelių formą ir paviršiaus savybes. Miltelių dalelių forma turi įtakos miltelių tekamumui, pakuotės tankiui ir sukepimo savybėms. Sferiniai milteliai pasižymi geresniu takumu ir pakuotės tankiu nei netaisyklingos formos milteliai. Tačiau netaisyklingos formos milteliai turi didesnį paviršiaus plotą ir geriau sukimba su substratu. Todėl miltelių morfologiją reikėtų pasirinkti atsižvelgiant į numatomą taikymą.

Miltelių grynumas

Metalo miltelių grynumas yra labai svarbus, ypač tose srityse, kuriose reikia didelio tikslumo ir našumo. Miltelių užterštumas gali turėti įtakos galutinio gaminio mechaninėms ir fizikinėms savybėms, todėl kokybė ir našumas gali būti prasti. Miltelių grynumui įtakos turi naudojamos žaliavos, gamybos procesas ir laikymo sąlygos. Todėl labai svarbu pasirinkti didelio grynumo miltelius ir patvirtinti jų grynumą atliekant bandymus.

Tinkamų metalo miltelių parinkimas yra labai svarbus norint pasiekti pageidaujamas galutinio gaminio mechanines ir fizines savybes. Pasirinkimas turėtų būti pagrįstas numatytu taikymu, medžiagos savybėmis, dalelių dydžio pasiskirstymu, miltelių morfologija ir miltelių grynumu. Kruopštus šių veiksnių apsvarstymas gali padėti gamintojams gaminti aukštos kokybės gaminius, pasižyminčius pastoviomis eksploatacinėmis savybėmis.

Parašykite komentarą